[searchandfilter fields="search" submit_label="Szukaj" search_placeholder="Wpisz szukaną frazę..."]
  • Polski
  • English
  • Русский

Zawór minimalnego przepływu

Zawór minimalnego przepływu jest zaworem antykawitacyjnym przeznaczonym do cieczy przy spadku ciśnienia na zaworze do 200 bar i przepływie do 70 t/h.

Budowa zaworu zapewnia podział spadku ciśnienia na sześć stopni do wartości ciśnień poniżej krytycznych powodujących kawitację. Wysoką jakość regulacji, trwałość i niezawodność uzyskano w wyniku odpowiedniej konstrukcji elementów wewnętrznych i doborze materiałów. Gniazdo i trójstopniowy grzyb wykonane są z ceramiki ZrO2 tworzywa o doskonałych własnościach wytrzymałościowych i odporności chemicznej. Dalszy spadek ciśnienia uzyskuje się za pomocą czynnego dławienia w trzech wielootworowych utwardzonych tulejach z promieniowym przepływem.

Trzpień zaworu wykonany z tytanu współpracuje z zestawem uszczelnień dławnicowych zapewniających szczelność zewnętrzną zgodną z przepisami TA Luft.  Zawór gwarantuje wysoką szczelność zamknięcia. Możliwa jest również adaptacja tego rozwiązania do innych odpowiedzialnych aplikacji w konstrukcjach przelotowych lub kątowych.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej animacji prezentującej opisaną konstrukcję: