• Polski
  • English
  • Deutsch
  • Русский
Kontakt

CENTRUM PRASOWE

ANTYKAWITACYJNY ZAWÓR NA MEDIA EROZYJNE - POLNA S.A.

Przedstawiamy zawór regulacyjny typu Z1A-C w wykonaniu przeznaczonym do cieczy, przy spadkach ciśnienia rzędu 50…100 bar i dla Kvs 0.25…4.

Zawór tego typu stosowany jest z powodzeniem w gazownictwie, w instalacjach płynów złożowych, w których ze względu na obecność cząstek stałych występuje erozja wpływająca niszcząco na trwałość elementów wewnętrznych zaworu.
Wysokie spadki ciśnienia i mieszanina dwufazowa powodują również możliwość wystąpienia  kawitacji  Zagrożenia te skutecznie ogranicza konstrukcja zaworu.
Grzyb i gniazdo wykonane są z ceramiki lub pełnego stellitu , których  własności mechaniczne gwarantują wysoką trwałość wyrobu.
Szczelinowa część regulująca grzyba z 5mm strefą martwą zapewnia oddalenie elementów uszczelniających na początku otwarcia, co chroni siedziska grzyba i gniazda przed uszkodzeniem.

Dla uniknięcia kawitacji stosuje się wielostopniowy podział spadku ciśnienia na zaworze.
Redukcję ciśnienia proporcjonalną do skoku zapewniają pierścieniowe występy na grzybie, przemieszczające się w stożkowej tulei.

Zawory mogą być wykonywane wg przepisów NACE i ATEX.

Na powyższym rysunku, prezentujemy zawór kątowy Z1A-C1, o przyłączach 1 13/16″, CL 10000 RF/2″, CL900 RF, Kvs 2.5, NACE pracujący w Kopalni Ropy Naftowej i Gazu Ziemnego w Dębnie na instalacji płynu złożowego.

Konstrukcja zaworu może zostać przystosowana do parametrów przepływu wymaganych przez klienta.

Zainteresowanych zapraszamy do współpracy.